| דיני נזיקין וביטוח

 

תחומי התמחות

משרד עו"ד אלה ישראלוב-פילוסוף, בעל ניסיון עשיר בייצוג לקוחות המשרד בתביעות פיצויים במקרי רשלנות רפואית, תאונת דרכים, תאונת עבודה, תביעות ביטוחיות ועוד.תאונות נזיקי גוף -   לרבות נפגעי עמוד שידרה, פגיעות אורתופדיות ונוירולוגיות;תביעות רשלנות רפואית – לרבות כנגד רופאים, מוסדות רפואיים, קופות החולים ומשרד הבריאות.יעוץ וסיוע צמודים ממומחים בעלי-שם ופרופ' בכירים.תביעות רשלנות, מפגעים ואחריות רשויות מקומיות;

 

עוולת הרשלנות מורכת מן ארבעה יסודות:

1. קיומה של חובת זהירות-  כוונה היא לאחריות מינימאלית שנובעת מן יחסי שכנות שבין אדם לחברו.

 

2.הפרת חובת הזהירות – בדרך כלל רכיב זה מתנקז במבחן אובייקטיבי של האדם הסביר, הכוונה היא לנקיטת אמצעי זהירות סבירים על מנת למנוע את הפרת החובה.

 

3. קיומו של נזק -  בהתאם להגדרה לעיל כמעט כל חוסר או אובדן מתאים להגדרת הנזק.4. קיומו של קשר סיבתי בין הפרת החובה לקיומו של נזק - הכוונה היא,  לפציעה אשר נגרמה עקב אי הצבת תמרור "תן זכות קדימה" בסוף הרחוב.

 

אחריות רשות שלטונית ברשלנות טמונה בתשובה לשאלה האם יש עליה חובת זהירות על הנפגע ואם יש קשר סיבתי בין הפרת החוזה לבין קיומו של הנזק?

 

דיני ביטוח

  • תביעות לפי פוליסת ביטוח - לרבות ביטוח חיים, תביעות תלמידי בי"ס, אובדן כושר עבודה, בריאות וסיעוד;
  • תביעות ביטוח חובה- לרבות תאונות דרכים;
  • תביעות ביטוח נזקי רכוש, מים ואש.
  • קבלת חוות דעת מבכירי השמאים.

 

זמן רב שילמת עבור פוליסת ביטוח בתחומים שונים ועכשיו נגרם לך נזק הכלול בתנאי הפוליסה וחברת הביטוח מסרבת לענות לתביעתך?

מצב זה אינו זר בישראל וקורה די לעיתים קרובות, לכן, ההמלצה הכי טובה במקרה מסוג זה הוא לפנות למשרדנו ולקבל ייעוץ משפטי מן השורה הראשונה ולברר אם יש בסירוב חברת הביטוח מעשה לא תקין שלוקה בחוסר תום לב.

יש לדעת שעולם המשפט שואף לצמצם את הפערים העצומים שבין חברת הביטוח הגדולה לבין הפרט המבוטח הקטן באמצעות מספר מגוון של מודלים, כגון העברת נטל ההוכחה אל חברת הביטוח שהיא אינה צריכה לממש את תנאיי פוליסת הביטוח נטל זה הוא כבד משקל, לכן ייעוץ משפטי טוב יודע איך להילחם נגד חברת הביטוח הגדולה באמצעות המודלים המשפטיים שנותנים כלים כיצד לעשות כן.

 

נפגעת בתאונת דרכים ואתה רוצה לתבוע?

חוק לנפגעי תאונות דרכים או פלת"ד הוא החוק אשר מסדיר את נושא הפיצויים הכספיים, מכיוון שחוק זה מציין במפורש "ייחוד עילה", כלומר אם אדם מחליט לתבוע עפ"י חוק זה הוא אינו יכול לתבוע עפ"י חוק אחר.

 

חוק זה מטפל אך ורק בנזקי גוף להבדיל מן פקודת הנזיקין שעוסקת בכל סוג של נזק לרבות בנזק רכוש לרכב, כלומר לא ניתן לתבוע פיצויי בגין נזקי גוף עפ"י פלת"ד ולתבוע פיצויי בגין נזקי רכוש עפ"י פקודת הנזיקין, לכן, חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין מומחה , על מנת לקבל את הפיצוי הראוי שתכליתו היא החזרת המצב לקדמותו.

 

נגרם לך נזק לרכוש ואתה מעוניין לתבוע?

כדי להבין אם נגרם לך נזק אתה צריך להבין מהו נזק ופקודת הנזיקין [ נוסח חדש], מגדירה נזק בהגדרה רחבה מאוד שמכילה בצידה המון מצבים מגוונים כגון ; אובדן חיים, אובדן נכס, אובדן נוחות וכדומה. הפקודה מגדירה נכס כמקרקעין או מיטלטלין. מהו מקרקעין? קרקע, עצים, בתים, בניינים וקירות או מבנים אחרים. מהו מיטלטלין? דומם או חיה, לרבות כסף, פרי עצים וגפנים, דגנים, ירקות ויבולים אחרים ומים, בין תלוש ובין מחובר.

 

הפקודה מציינת במפורש שכל הדברים המנויים בפקודה הינם עוולות ושכל נפגע או ניזוק יהא זכאי לתרופה המפורשת בפקודת הנזיקין מידי עושה העוולה או האחראי לה.

 

כדי לקבל דמי פיצויים אשר מטרתם היא להחזיר את המצב לקדמותו מומלץ לפנות אל משרדנו ותקבל את הייעוץ המשפטי הטוב ביותר.

 

 

נשמח לעמוד לרשותכם בכל דבר ועניין

* כל האמור באתר זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי עם עו"ד.

 

אלה ישראלוב פילוסופ עו